GTA V 5 oyunu sizlerle

Rockstar Games, 5 sene aradan sonra önceki günlerine geri dönmesini sunacak kozu GTA V’i geçtiğimiz gün Amazon gibi online perakende sitelerinde satıma arzetti.

Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One’un satıma çıkmasından 2 ay evvel takdim edilmesi kafaları karıştırsa da 2013’ün 2.ci çeyreğinde 61.dokuz milyon $ zarar açıklayan Rockstar, çabuk 1 hamleyle oyun piyasında infilak etmeyi arzuluyor.

Analistlerden tam skor sağlayan oyunun, GTA IV’ün 5 senede elde ettiği sonuca yalnızca bir iki ayda ulaşması umuluyor. GTA IV, beş.5 sene içerisinde yirmibeş milyon satarken, GTA V’in altı ay içerisinde 16-20 milyon satması umut ediliyor.

Oyun web sitesi IGN, GTA V’e on skor verirken, ‘şimdiye dek imal edilmiş en güzel oyunlardan biri’ yorumunu gerçekleştirdi. Metacritic’te ise oyunu % doksansekiz ölçüsünde puanladı.

GTA III’ten bu tarafa oyun severlere büyük ölçüde etrafta koşturma, trafikte kovalamacaya karışma ve ortalığı birbirlerine katma fırsatı veren GTA, yeni oyununda araba çalmak gibi faaliyetlerden daha güç Misyonlar içerecek.

Dahası, oyun kontrollerinin geliştirilmesi ve 1 alanına üç karakter ilave edilmesiyle oyun hazzı aşırı derecede artacak. NBCNews’a konuşma yapan oyun analisti Steve Bailey, ‘GTA’nın Ayrıca gerçekçi oyun niteliğini artırması birde aksiyon oyun çeşitini kendisine özel kültürüyle geliştirmesiyle çok büyük 1 mesele başardığını’ tanımladı.

Bailey, ‘oyunun eleştirmenlerden tam skor aldığını sade sahici başarısını bakmak için oyuncuların tepkisini ölçmek gerektiğini’ anlattı. AFP’ye ifade etme yapmakta olan computerandvideogames.com dijital müdürü John Houlihan, ‘GTA V’in aksiyon filmlerini yanısıra önemsiz bırakan 1 atmofer sunduğunu’ söyledi. Houlihan, üretim masrafı 270 milyon $’ra yaklaşan oyun için “GTA hakiki 1 medeniyetsel olgu. Günlerce bu oyun için sıraya katılan, oyunu kontrol etmek için haftalarını sarf eden ve hakkında konuşma yapan fertler göreceksiniz” dedi. GTA V, beklenmekte olan alakayı görürse, Nisan 2008’de pazara sürüldüğü hafta içerisinde beşyüz milyon $ kâr temin ettiren GTA V’ün rekorunu da kırabilir.

Çokca sattı artık yeni version sürüm ile karşımıza çıkabilir, uzun aradan sonra yenileme gereği duyduk ilgi alakanıza teşekkürler.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir